Prehliadky a vyjednávanie

Na čo sa pripraviť

  1. Pripravte nehnuteľnosť. Počítajte s tým, že na každú prehliadku so záujemcami by ste mali mať nehnuteľnosť upratanú, bez akýchkoľvek nehodiacich sa vecí, ktoré by mohli rušiť dojem z nehnuteľnosti.
  2. Pripravte seba a rodinných príslušníkov. Pokiaľ máte deti, zakážte im otvárať cudzím ľuďom, hovoriť s nimi o nehnuteľnosti a naučte ich základné odpovede cez telefón, pokiaľ nie ste s nimi. Nesmú nikoho púšťať dovnútra, ani naznačovať, že sú práve sami. Dohodnite sa s partnerom, aké úlohy a ako budete fungovať pred záujemcami a úlohy dodržujte.
  3. Pripravte sa na realitnú kanceláriu a makléra. Počítajte s tým, že na 80% Vám budú telefonovať práve oni. Či s nimi chcete spolupracovať, záleží na Vás. Opýtajte sa, čo si myslia o Vašej nehnuteľnosti, o cene, o tom za akú dobu je možné ju predať. Tieto informácie Vám pomôžu pri predaji. Pozor na niektoré praktiky, ktoré určité kancelárie praktizujú a ktoré popisujeme v časti Špinavé triky realitných kancelárií.
  4. Dodržujte termíny, buďte presní a nerušte schôdzky. Niektorí ľudia sú na to veľmi hákliví a mohli by ste práve z tohto dôvodu stratiť obchod.
Zpět na obsah
|
Pokračovat