Realitný plán

 1. Základné informácie

  Realitný plán je nástrojom v oblasti predaja a prenájmu nehnuteľnosti jej priamym vlastníkom. Tento produkt umožní vlastníkovi predať alebo prenajať nehnuteľnosť bez tradičnej realitnej kancelárie a platenia provízií.

 2. Princíp

  Tento produkt je na prospech šikovným vlastníkom, ktorí chcú ušetriť na platení provízií, zarábať viac, predať rýchlejšie alebo ušetriť čas. Realitný plán Profi+ uľahčí takémuto vlastníkovi celý proces predaja, umožní mu dostať za nehnuteľnosť spravodlivú cenu a predať ju rýchlo. Profi+ umožní každému vlastníkovi pripraviť a realizovať profesionálnu predajnú a reklamnú kampaň nehnuteľností za veľmi výhodných podmienok, zrovnateľných s podmienkami tradičných realitných kancelárii. Ako to funguje? Ako si takýto plán pripraviť? Veľmi jednoducho. Celý proces je možné rozdeliť do nasledujúcich jednoduchých krokov:

  1. Koľko času mám na predaj?

   V prvom kroku si na túto otázku musíte veľmi poctivo odpovedať. Či ju potrebujete predať rýchlo t.j. do mesiaca, alebo vám stačí bežná doba dvoch až šiestich mesiacov, či sa s predajom neponáhľate a máte na predaj dlhšiu dobu.

  2. Za koľko chcem nehnuteľnosť predať alebo prenajať?

   Pokiaľ poznáte odpoveď na predchádzajúcu otázky, bude i odpoveď na túto pomerne ľahká. V prípade, že potrebujete predať do jedného mesiaca, musíte predávať za menej než je bežná cena tejto nehnuteľnosti. Priestor k zníženiu máte. Ušetríte na provízii realitnej kancelárie, tak znížte cenu v tomto pomere. Predáte rýchlejšie a dostanete tie isté peniaze, aké by ste dostali od tradičnej realitnej kancelárie, ale veľmi pravdepodobne za omnoho dlhšiu dobu. Pokiaľ máte na predaj bežnú dobu dvoch až šiestich mesiacov, nie je dôvod k znižovaniu ceny. Stanovte cenu, tak ako by ste ju predávali pomocou tradičnej realitnej kancelárie a začnite ju ponúkať. Predáte rovnako rýchlo ako realitná kancelária, nebudete platiť províziu a zarobíte viac, desiatky až stovky tisíc, toľko, koľko by činila provízia realitnej kancelárie. Alebo ak máte na predaj viac času, stanovte vyššiu cenu a začnite predávať. Priestor a čas k zníženiu ceny máte dostatočný a možno nájdete kupca, ktorý bude z nejakého dôvodu ochotný zaplatiť viac než by ste očakávali

  3. Ako veľmi sa chcem v predaji alebo prenájme nehnuteľnosti angažovať osobne?

   Pokiaľ už poznáte ČAS A CENU, potom už ostáva sa len rozmyslieť si, ako veľmi sa budete v predaji osobne angažovať. Môžete si celý predaj zariadiť úplne vo vlastnej réžii, alebo jednotlivé kroky prenechať na iných. Môžete si zachovať anonymitu a zveriť vybavovanie telefonátov našim operátorom, nechať namiesto seba kontakt na finančného poradcu, ktorý vybavuje financovanie pre kupca, môžete použiť vzor zmluvy o predaji nehnuteľnosti, alebo využiť zvýhodnených služieb s nami spolupracujúcich právnikov, môžete využiť odhadcu,...

Pokiaľ ste urobili všetky potrebné rozhodnutia, potom už len ostáva vybrať si z dole uvedených ponúk služieb, odsúhlasiť obchodné podmienky a nastaviť parametre vášho profesionálneho realitného plánu Profi+ v obchodnej aplikácii vlastníci.sk. Nebudete musieť opúšťať nehnuteľnosť zakaždým, keď nejaký maklér bude chcieť vašu nehnuteľnosť ukázať. Alebo upratovať! Schôdzky si budete dohadovať, ako vám to bude vyhovovať. Nebudete musieť telefonovať „tam a späť“ maklérovi a on vám, pokiaľ dôjde na cenové jednanie. Keď jednáte priamo s konkrétnym záujemcom, ide všetko jednoducho, ako po masle, v niekoľkých minútach s úsmevom.