Príprava na predaj

Stanovenie cieľov

Celý proces je možné rozdeliť do následujúcich jednoduchých krokov:

  1. Koľko času mám na predaj?

    V prvom kroku si na túto otázku musíte veľmi poctivo odpovedať. Či ju potrebujete predať rýchlo, tzn. do mesiaca, alebo Vám stačí bežná doba dvoch až šiestich mesiacov, či sa s predajom neponáhľate a máte na predaj dlhšiu dobu.

  2. Za koľko chcem nehnuteľnosť predať alebo prenajať?

    Pokiaľ poznáte odpoveď na predchádzajúcu otázku, bude i odpoveď na túto pomerne jednoduchá. V prípade, že potrebujete predať do jedného mesiaca musíte predávať za menej, než je bežná cena tejto nehnuteľnosti. Priestor na zníženie máte. Ušetríte na provízii realitnej kancelárii, tak znížte cenu v tomto pomere. Predáte rýchlejšie a dostanete tie isté peniaze, ako by ste dostali od tradičnej realitnej kancelárie, ale veľmi pravdepodobne za oveľa dlhšiu dobu. Pokiaľ máte na predaj bežnú dobu dvoch až šiestich mesiacov, nie je dôvod znižovať cenu. Stanovte cenu tak, ako by ste ju predávali prostredníctvom realitnej kancelárie a začnite ju ponúkať. Predáte rovnako rýchle ako realitná kancelária, ale nebudete platiť províziu a zarobíte viac, desiatky až stovky tisíc, toľko, koľko by činila provízia realitnej kancelárie. Alebo ak máte na predaj viac času, stanovte cenu vyššiu a začnite predávať. Priestor a čas na znižovanie ceny máte dostatočný a možno nájdete kupca, ktorý bude z nejakého dôvodu ochotný zaplatiť viac, ako by ste očakávali.

  3. Ako veľmi sa chcem v predaji alebo prenájme nehnuteľnosti osobne angažovať?

    Pokiaľ už viete ČAS A CENU, tak už len zostáva rozmyslieť si ako veľmi sa budete v predaji osobne angažovať. Môžete si celý predaj zariadiť úplne vo vlastnej réžii, alebo jednotlivé kroky prenechať na iných. Môžete si zachovať anonymitu a zveriť vybavovanie telefonátov našim operátorkám, nechať miesto na seba kontakt na finančného poradcu, ktorý vybavuje financovanie pre kupujúceho, môžete použiť vzor zmluvy o predaji nehnuteľnosti, alebo využiť zvýhodnené služby s nami spolupracujúcich poradcov, môžete využiť odhadcov...

späť na obsah
|
pokračovať