Vytvorenie marketingového plánu predaja

Fotografia je základ

Známa pravda: Fotografia má cenu tisícov slov

Do inzerátu: Jedna jasná fotografia, ktorá zobrazuje základný alebo výstižný rys objektu.

Na internet: Niekoľko fotografií, ktorých cieľom je ukázať nehnuteľnosť v jedinečnom, zaujímavom a pozitívnom svetle, fotografie teda musia ukazovať buďto dobrý stav, dobrý výhľad, dobré okolie atd. Nie naopak!!!

Kupujúci nás po zhliadnutí musia kontaktovať v túžbe po prehliadke!!

Ako fotografovať nehnuteľnosti

Technická špecifikácia

  1. Optimálna veľkosť obrázku je 320 x 240 pixelov.
  2. Veľkosť súboru by mala byť do 75 KB (rýchle otváranie, zasielanie).
  3. Obrázky ukladajte s príponou .jpg, alebo .gif.

Čo je vhodné či potrebné pri fotografovaní dodržiavať:

  1. Vždy fotografujte na najvyššom rozlíšení, ktoré fotoaparát umožňuje.
  2. Vzhľadom k už nízkym cenám pamäťových kariet sa vyplatí mať tieto s už vyššou kapacitou pamäti (napr. 1GB).
  3. Výhodou a skoro nevyhnutnosťou sú fotoaparáty so širokouhlým objektívom (tj. v prepočte na kinofilmový prístroj ohnisko 28 mm a širšie). U digitálnych prístrojov to zistíme približne prepočtom: udané ohnisko x 1,5.
  4. Vyhýbajte sa používaniu zoomu! V prípade nutnosti využívajte iba optický zoom. Digitálny zoom uberá na kvalite.
  5. Aby nedochádzalo k veľkému skresleniu zbiehavosti línií domov, stien apod., snažte sa fotiť v rámci možností z miesta pomyselného stredu fotografovanej plochy. Napr.: V miestnosti o výške 3m, by ste mali fotiť vo výške 1,5m.
  6. Vyhnite sa foteniu z podhľadu či nadhľadu, toto se používa pri výtvarnej fotografii pre navodenie inej atmosféry. Pri fotografii, ktorá slúži jako dokument je to úplne nevhodné a môže to zásadne zmeniť predstavu o realite.
  7. Pri digitálnych prístrojoch venujte pozornosť tiež „nastaveniu bielej“, pokiaľ sa v tom príliš neorientujete, nastavte automatiku!
  8. Pokiaľ sú špatné svetelné podmienky, nastavte vyššiu citlivosť (napr. 400 ASA). Prípadne používajte automatické nastavenie citlivosti.
  9. Pokiaľ fotíte v interiéri oproti zdroju svetla, napríklad proti oknu, foťte vždy s bleskom.
  10. Všeobecne je možné povedať, že pri prístrojoch, kde sú kreatívne programy, je vhodné nastavenie na „krajinu“. Pri tomto nastavení má prioritu vyššie clonové číslo, čo vo výsledku pomáha vyššej ostrosti nafoteného snímku.
  11. Na záver je možné konštatovať, že je vždy vhodné mať fotenie vyskúšané pred fotením „naostro“. Môžeme sa tak vyhnúť zbytočným sklamaniam a niekdy i zásadným chybám. Žiadny „automat“ nie je natoľko dokonalý, aby za Vás vyriešil všetky situácie.
späť na obsah
|
pokračovať