Kupujeme nemovitost - Hledání

Lokalita

Oblasť v ktorej chcete nehnuteľnosť kúpiť, je to najpodstatnejšie na celom Vašom rozhodnutí kúpiť nehnuteľnosť. Prostredie, v ktorom potom budete žiť bude podstatne ovplyvňovať Váš ďalší život a bude ovplyvňovať Vašu životnú pohodu a zámery.

Na čo je potrebné sa zamerať pri hľadaní

Prejdite sa po okolí. Dýchajte jeho atmosféru, nechajte niekde zaparkované auto a urobte si pár prechádzok. Dívajte sa v akom stave sú domy, ako sa udržiava zeleň, odpadky na ulici. Stretávate ľudí na ulici? Sú tam parky, ihriská pre deti? Spýtajte sa chodcov, či v oblasti žijú, ako dlho, ako sa im tam žije, aké sú problémy. Ako sa pri prechádzke sami cítite? Pozrite sa do obchodov, koľko a aký tam majú tovar. Prehliadnite si školu. Je v mieste kompletná občianska vybavenosť? Pre určité skupiny ľudí je toto veľmi podstatná informácia.

Navštívte lokalitu v podvečer a v noci. Nebudete sa báť ísť večer sami domov, alebo Vaše deti?

Na internete nájdete v súčasnej dobe množstvá informácií o každej lokalite, jednoducho zadáte meno oblasti a môžete vyberať a triediť informácie podľa nálady.

Ekonomická situácia

Pozrite sa aká bohatá je komunita v oblasti a snažte sa pozrieť do budúcnosti 5, 10, 15 rokov. Bude to tak i potom? Aký je v oblasti priemysel? Ťažký, ľahký, zameraný na služby? Toto je veľmi dôležité pokiaľ máte radi spoločnosť. Pozrite sa na satelitné mestečká, ktoré cez deň takmer nežijú. Pozrite sa na súčasnú hypotekárnu krízu v Spojených štátoch, kde vďaka tomu prišli o strechu nad hlavou milióny ľudí a mnoho oblastí sa tak takmer vyľudnilo. A ten, kto vydržal so splátkami, má miesto susedov prázdne neudržiavané domy, vhodné na vykradnutie a obsadenie bezdomovcami. Tomu sa predsa chcete vyhnúť, nie?!

Lokálna samospráva

Aké je vedenie radnice? Čo robí pre obec? Má záujem na rozvoji obce, chce prilákať nových obyvateľov? Aké sú miestne dane z nehnuteľností?

Urobte si zoznam vecí a faktorov, ktoré sú pre Vás dôležité, vytvorte si škálu hodnotenia a každú lokalitu si takto ohodnoťte. Ku každej vlastnosti priraďte dôležitosť a nakoniec dajte priemernú známku.

Zpět na obsah
|
Pokračovat