Kupujeme nemovitost - Vyjednávání

Na čo si dať pozor

  1. Aký typ trhu práve vládne. Na trhu predávajúcich často ani nemáte veľa času premýšľať, za Vami je fronta ďalších záujemcov a tu naozaj rozhoduje rýchlosť rozhodovania a akcia na strane kupujúcich. Predávajúci majú možnosť vyberať z viacerých ponúk súčasne a tomu je potrebné prispôsobiť Vašu taktiku. Tu často pokiaľ chcete byť úspešný, musíte jednoducho ponúknuť vyššiu cenu a akceptovať podmienky predávajúceho. Musíte mať dopredu pripravené a dohodnuté financovanie a všetko musí ísť hladko.
  2. . Čím dlhšie, tým máte vo vyjednávaní vyššie šance uspieť. S takou nehnuteľnosťou nie je pravdepodobne niečo v poriadku, poriadne si všetko dvakrát skontrolujte a porovnajte, než ju kúpite.
  3. Aké sú ceny podobných nehnuteľností v okolí. Nepožaduje majiteľ za nehnuteľnosť príliš vysokú cenu? Pozrite sa na realitné servry a porovnajte. Znalosť trhových cien je základ pri argumentácii a cene. Myslite na dobu až budete predávať Vy, pretože vo chvíli, keď by ste nehnuteľnosť predávali, nemusíte za ňu dostať toľko. Pokiaľ kupujete nehnuteľnosť na úver, odhad by Vám mohol vyjsť nižšie, než by ste potrebovali.
  4. Ako je na tom predávajúci. Prečo predávajúci predáva? Potrebuje rýchle peniaze? Kúpil nehnuteľnosť už inde a má termíny s platením? Alebo sa nikam neponáhľa a chce mať všetko v pokoji? Práve preto sa na začiatku pýtajte, snažte sa získať majiteľovu dôveru, aby ste vedeli na čom ste pri formulovaní ponuky a ako ďaleko si môžete dovoliť zájsť.
Zpět na obsah
|
Pokračovat