Často kladené otázky

Ako zadám reklamu na moju nehnuteľnosť?

Choďte na predaj alebo prenájom, vyplňte formulár so všetkými relevantnými informáciami. Akonáhle máte všetko vyplnené a ste s tým spokojní, pozrite sa ako váš inzerát bude vyzerať. Pokiaľ je všetko v poriadku, kliknite na tlačidlo Uložiť a odošlite informácie do našej databázy. Potom sa zobrazí na www.vlastnici.sk

hore

Koľko stojí inzercia na www.vlastnici.sk?

Nič, je zadarmo. Môžete si objednať doplnkové služby.

hore

Ako mám priložiť fotografie?

Akonáhle ste vyplnili informácie o nehnuteľnosti, môžete pripojiť fotografie až do limitu, ktorý je pre každý plán stanovený. Stačí kliknúť na pripojiť foto, nájsť si ju u seba v počítači a kliknúť na tlačidlo pripojiť. Inštrukcie vás povedú. Je to veľmi jednoduché. V prípade, že systém nebude schopný načítať vaše fotografie, stačí, keď nám pošlete e-mail na adresu podpora@vlastnici.sk a pripojíte k tomuto e-mailu inkriminované fotografie. Nezabudnite napísať ID vašej inzercie, ktorá slúži ku komunikácii s vlastnici.sk

hore

Môžem meniť fotografie behom inzercie?

Môžete meniť fotografie koľkokrát chcete, behom trvania vášho realitného plánu. Stačí sa prihlásiť na svoj účet v Centre registrácie a sledovať návod v sekcii zmena fotografie.

hore

Aká veľkosť fotografií a aké formáty sú akceptované?

Akceptujeme iba fotografie vo formáte jpeg. Systém automaticky upraví fotografiu na potrebnú veľkosť. Nemusíte teda dopredu fotografie nijak upravovať.

Pokiaľ nechcem zadávať fotografie nehnuteľností on-line, aké mám možnosti?

Každý, kto si od nás registruje realitný plán, dostane e-mailom identifikačné číslo (ID) nehnuteľnosti. Pošlite nám fotografie poštou na adresu: Vlastník, s.r.o., Černovická 13, 617 00 Brno, a na druhú stranu fotky napíšte jej ID. My fotografie naskenujeme a umiestnime na web za vás. Pokiaľ chcete fotografie vrátiť, musíte nám poslať obálku s predplatenou, nepoužitou, nalepenou známkou správnej hodnoty a napísanou vašou adresou. Fotografie sa obvykle na našom portáli objavia v ten istý deň, kedy fotky prídu poštou.

hore

Stratil/a som moje prístupové informácie a heslá, čo mám robiť?

Nemusíte mať žiadne obavy. Choďte do Centra registrácie. Choďte na Stratilo sa mi heslo, po kliknutí napíšete svoju e-mailovú adresu, ktorú sme zadali pri registrácii a heslo vám automaticky odošleme.

hore

Ako zruším svoju reklamu?

Prihlásite sa v Centre registrácie a zrušíte ju.

hore

Kedy sa objaví moja reklama na www.vlastnici.sk?

Nehnuteľnosť bude zobrazená v ten istý deň kedy ju vložíte do systému.

hore

Prečo u vás inzerujú aj realitné kancelárie?

Nie je dôvod ich vylúčiť z ponuky. Realitné kancelárie považujú pravdepodobne za užitočné inzerovať ich ponuku. Vám návštevníkom nášho špecializovaného portálu www.vlastnici.sk inzerujú nekonfrontačným spôsobom a sú zreteľne odlíšené od vás priamych, súkromných vlastníkov, inzerujúcich nehnuteľnosti.

Cena, za ktorú sa predáva nehnuteľnosť je len jedna. Jediný rozdiel je v provízii. O jej výšku dostane vlastník pri predaji prostredníctvom realitnej kancelárie menej. Kupujúci však bude vždy platiť tržnú cenu a je len na predávajúcom, či časť z tejto ceny venuje realitke vo forme provízie, pretože tu platí on. Pokiaľ bude predávať bez realitky, tak zarobí navyše tu províziu, nakoľko ju nebude platiť realitnej kancelárii.

hore

Je výhodnejšie predávať sám alebo prostredníctvom realitnej kancelárie?

Veľmi záleží na vašej povahe a na čase, ktorý máte k dispozícii. Je veľa skvelých realitných kancelárii, ale pretože náš trh nie je regulovaný, tak bohužiaľ i veľa tých špatných ako v iných oboroch. Pokiaľ predávate bez realitnej kancelárie, budete mať celú transakciu pod kontrolou a ušetríte na províziách. Ale s tým budete mať aj vlastnú zodpovednosť za priebeh celej transakcie. Pokiaľ nie ste obchodníkom alebo ste nikdy žiadnu nehnuteľnosť nepredali, budete to mať ťažšie. A nie je to ani jednoduché, správne a profesionálne inzerovať nehnuteľnosť. Avšak nikto učený z neba nespadol a realitné transakcie nie sú tak zložité, aby ste ich nezvládli. Preto sme tu i my a naša služba, ktorá vám môže významne pomôcť.

Z pohľadu ceny nehnuteľnosti je to ľahostajné. Tržná cena je len jedna. Vlastník ušetrí na provízii, ale musí celý predaj zvládnuť sám. Realitka poskytuje rôzne služby a je na úvahe vlastníka, či to zvládne rovnako dobre. Kupujúci musí byť v strehu a v prípade vlastných investícií do realizácie obchodu, ktoré by mala realitka, či už časových, alebo finančných, by mal po vlastníkovi žiadať časť provízie vo svoj prospech ako zľavu z ceny nehnuteľnosti.

hore

V čom konkrétne mi môžete pomôcť?

My vám môžeme pomôcť predať alebo prenajať rýchlejšie a výhodnejšie nehnuteľnosť ako keby ste našu ponuku nevyužili. My vám pomôžeme predať samostatne. S nami môžete nehnuteľnosť profesionálne inzerovať sami, poskytneme vám rady a informácie o tom, ako predať a pokiaľ sa necítite na samostatný predaj, sme schopní vám doporučiť jednu realitnú kanceláriu a garantovať kvalitu jej služieb. S nami môžete zarobiť viac, môžeme znížiť vaše riziko a vy budete spokojnejší a mať pokojný spánok.

hore

Čo ma čaká pri samostatnom predaji?

Musíte inzerovať nehnuteľnosti. A malo by to byť profesionálne, lebo konkurencia realitných kancelárii je vysoká a tie investujú značné čiastky. Preto sme tu i my, aby sme vám v inzercii vašej nehnuteľnosti pomohli. Musíte robiť prehliadky. A nakoniec, musíte urobiť zmluvu – najlepšie s poradcom alebo s právnikom, vybehať si katastrálny úrad a pokiaľ musíte, tak aj zaplatiť daň z prevodu nehnuteľnosti. Nie je to jednoduché, ale na konci ušetríte desiatky a niekedy stovky tisíc korún. Pre viac informácií sa pozriete do sekcie Rady ako predať.

hore

Čo ma čaká pri predaji cez realitnú kanceláriu?

Keď je dobrá realitná kancelária, tak sa nemusíte takmer o nič starať. Iba si vybrať tú pravú. Realitnej kancelárii musíte zaplatiť pri predaji províziu 3-5%. Ušetríte si veľa starostí a budete mať istotu, že predaj vašej nehnuteľnosti dobre dopadne.

hore

Prečo sa v dotazníku o predaji nehnuteľnosti pýtate, či je predávajúci ochotný spolupracovať s realitnou kanceláriou?

Uľahčuje to všetkým obchod. Je veľa vlastníkov, ktorí sa najprv pokúsia predať sami a po nejakej dobe sa z nejakého dôvodu obrátia na realitnú kanceláriu. Preto je tam uvedené, či má vlastník záujem spolupracovať s RK.

hore

U niektorých nehnuteľností je uvedený ako kontakt realitný maklér, finančný poradca, právnik,... Ako je to možné?

Niektorým vlastníkom vybavujú predaj právnici alebo finanční poradcovia preto, že im ten dotyčný vlastník dôveruje a chce využiť ich služieb pri predaji, alebo tam ten kontakt dodal až potom čo začal u nás inzerovať. Tým umožňuje flexibilne reagovať na situáciu, pokiaľ si z nejakého dôvodu zmyslí, že už nehnuteľnosť nechcú predávať sami a zverí to niekomu inému. Právnik robí zmluvy, finanční poradcovia vám zariadia výhodnú hypotéku atď. Títo vlastníci sa zbavili starostí z predaja a prehliadok a zverili to tým, o ktorých si myslia, že to zvládnu lepšie. Maximalizujú svoj úžitok.

hore

Nemám e-mailovú adresu. Môžem si napriek tomu zabezpečiť niektorý z inzertných realitných plánov?

Ospravedlňujeme sa, ale v našich silách nie je umožniť vám on-line zariadenie Realitného plánu bez vašej e-mailovej adresy.

hore

Mám viac nehnuteľností na prenájom alebo na predaj. Musím si zabezpečovať on-line Realitný plán inzercie pre každú nehnuteľnosť zvlášť?

Pokiaľ máte viac nehnuteľností, ktoré chcete ponúknuť na prenájom alebo na predaj, zvoľte si individuálny Realitný plán, vyplňte dotazník a my vám navrhneme individuálny spôsob. Musí sa však jednať o viac než tri nehnuteľnosti.

hore

Práve som si registroval realitný plán. Ako si mám byť istí, že ste obdržali moju registrácii?

Úspešnosť registrácie, t.j. prijatie a vloženie do systému vlastnici.sk vám bude potvrdené e-mailom, tzv. ďakovným listom, kde bude rovnako vaše ID (identifikačné číslo). To potvrdzuje, že vaša registrácia úspešne prešla systémom. Niekde si ich uschovajte, podľa nich sa dá nehnuteľnosť rýchle vyhľadať v systéme a potrebujete ich rovnako pre prípadnú komunikáciu s nami.

hore

Ako môžem robiť zmeny v texte inzerátu alebo vo fotografiách?

Choďte na Centrum registrácie, tam zadajte svoje prihlasovacie meno (login) a heslo. V sekcii ZMENY získate prístup k robeniu zmien vo vašom inzeráte. Môžete meniť cenu, vybavenie a kontaktné informácie. Pokiaľ chcete meniť niečo iné, pošlite nám e-mail na adresu: zmeny@vlastnici.sk a nezabudnite na ID.

hore

Ako nájdem inzerát svojej nehnuteľnosti na vlastici.sk?

Tak ako iní užívatelia alebo potencionálni záujemcovia, choďte na vyhľadávanie nehnuteľností a zadajte cenu alebo nájom, ktorý zodpovedá vašej nehnuteľnosti. Vo výsledkoch vyhľadávania sa objaví aj vaša nehnuteľnosť. Niekedy je tam aj niekoľko strán z ponuky aj od iných inzerentov, preto nemusí byť tá vaša na prvom mieste, avšak po prehliadke niekoľkých inzerátov, uvidíte tu vašu. Ďalšia možnosť je, že využijete formulár pre Rýchle vyhľadávanie a zadáte mesto a typ nehnuteľnosti, poprípade rovno ID vašej nehnuteľnosti. V prvom prípade budete musieť opäť rolovať v ponuke nehnuteľností, ktoré zodpovedajú zadaným kritériám, v druhom prípade sa objaví iba vaša ponuka.

hore

Môžu byť odmietnuté uverejnenie mojich fotografií?

Áno, pokiaľ sú v rozpore so zákonmi Slovenskej republiky alebo sú tu zobrazované fašistické, náboženské, pornografické, či iné symboly odporujúce dobrým mravom. Takéto fotografie môžu rovnako pozdržať uverejnenie vášho inzerátu na vlastníci.sk.

hore

Môžem dostať kópiu svojho on-line inzerátu, čiže realitného plánu?

Môžete si ho kedykoľvek vytlačiť z on-line internetových stánok vlastnici.sk

hore

Čo mám napísať do nadpisu?

Využite tento priestor pre reklamný slogan na vašu nehnuteľnosť, niečo ako „Priestranný 2+1 s romantickým výhľadom“ alebo pre názov nehnuteľnosti, niečo ako „Dom pri zlatom strome“.

Nadpis je potrebné vyplniť

hore

Aká presná by mala byť adresa nehnuteľnosti?

Zvoľte si sami. Napíšte aspoň ulicu, prípadne štvrť, názov sídliska alebo využite orientačný bod, napr. 100 m od kina Mier, oproti reštaurácii Lagúna, vedľa xy nemocnice a pod. Kompletná adresa zaručí, že získate záujemcov, ktorí túžia presne po vašej lokalite, ale z našej skúsenosti je lepšie nebyť celkom presný. Názov ulice väčšinou postačí bez popisného čísla.

hore

Aké telefónne číslo mám napísať do kontaktov?

Napíšte to číslo, na ktorom budete vy alebo vami poverená osoba k dispozícii pre záujemcu o vašu nehnuteľnosť k dohadovaniu schôdzok, prehliadok, otázkam atď.

hore

Aké kontakty mám uviesť?

Povinné sú telefón (je jedno či pevná linka alebo mobil) a e-mail. Záujemcovia vás budú kontaktovať jedným z týchto dvoch spôsobov, ktorý si sami zvolia.

hore

Jaké další informace jsou povinné?

Jediné co potřebujete zadat je cena za prodej nebo pronájem (můžete tam napsat i k jednání, pokud si nepřejete zveřejnit výši ceny, je to však třeba vyplnit). Ostatní je nepovinné. Nicméně z hlediska informací pro zájemce, doporučujeme vyplnit dotazník alespoň telegraficky a popsat nemovitost tak, aby si zájemce mohl udělat, alespoň základní obrázek. Kde to je, jak je to velké, kolik to stojí plus další detaily.

hore

Čo mám robiť, pokiaľ je pri vyplňovaní dotazníka k popisu nehnuteľnosti uvedený iba výber zo zoznamu možností a žiadna možnosť nezodpovedá skutočnosti?

Výber z možností je založený na najviac obvyklých situáciách. Jedna možnosť sa vždy musí zvoliť, kvôli tomu, aby mohla byť vaša inzercia spracovaná. Aktuálnu informáciu môžete zmeniť v sekcii popis nehnuteľnosti, kde máte možnosť uviesť ľubovoľné informácie k nehnuteľnosti.

hore

Kam mám písať informácie a charakteristiku mojej nehnuteľnosti, ktoré nemôžem vyplniť v dotazníku k popisu nehnuteľnosti, pretože pre to nie je vhodný priestor?

Akúkoľvek dodatočnú charakteristiku, môžete uviesť do sekcie popis nehnuteľnosti.

hore

Existuje niečo, čo nemôžem uviesť do popisu nehnuteľnosti?

Vlastnici.sk sú pre férový a racionálny tok informácií. Nemôže sa tam objaviť čokoľvek, čo odporuje zákonom Slovenskej republiky a dobrým mravom. Text vášho inzerátu bude prečítaný pred umiestnením na server.

hore

Môžem pridať fotografiu po tom ako už bola moja inzercia aktivovaná?

Môžete pridávať fotografie až do limitu toho realitného plánu, ktorý ste si zvolili, prípadne aktualizovať. Prihláste sa v sekcii Centrum registrácie. U nehnuteľností, ku ktorým chcete pridať fotografiu kliknite na odkaz upraviť a tu jednoduchým vyplnením formulára „Pridať fotografiu“ pripojíte fotografiu.

hore

Aké sú obchodné podmienky mojej inzercie?

Obchodné podmienky: Celý obsah sa objaví tak, ako bol odoslaný a vyplnený, pokiaľ nebol určený ako závadný a neakceptovateľný redakciou vlastnici.sk Vlastnici.sk si vyhradzujú právo odmietnuť fotografie, ktoré neodpovedajú kvalitou a obsahom. Vlastnici.sk nie sú zodpovední za obsah a správnosť inzercie.

hore

Aké sú obchodné podmienky mojej inzercie?

Z pohľadu ceny nehnuteľnosti je to ľahostajné. Tržná cena je len jedna. Vlastník ušetrí na provízii, ale musí celý predaj zvládnuť sám. Realitka poskytuje rôzne služby a je na úvahe vlastníka, či to zvládne rovnako dobre. Kupujúci musí byť v strehu a v prípade vlastných investícií do realizácie obchodu, ktoré by mala realitka, či už časových, alebo finančných, by mal po vlastníkovi žiadať časť provízie vo svoj prospech ako zľavu z ceny nehnuteľnosti.

hore